Dünya Kentlerinde Neler Oluyor? 19. ISA Dünya Sosyoloji Kongresi’nden notlar

“Temmuz’un üçüncü haftasında bir hafta boyunca Toronto’da 19. ISA Dünya Sosyoloji Kongresi’ne katıldım. Kentsel toplumsal hareketler ve yerel ölçeği aşmakla ilgili üç akademisyen ortaklaşa yaptığımız kendi oturumumuz dışında, Uluslararası Sosyoloji Derneği’nin (ISA) Kentsel ve Bölgesel Gelişme ile ilgili Araştırma Komitesi’nin (RC21) düzenlediği birçok başka oturumu da dinledim.

Böylece dünya kentlerinin ne gibi sorunları var, bu sorunlarla ilgili ne gibi çalışmalar yapılıyor biraz öğrenme fırsatım oldu. Temmuz sıcağında çeşit çeşit gökdelenleri, alışveriş mekanları ve evsizleriyle biraz New Yorkumsu, tipik bir gelişmiş Batı kenti havasındaki Toronto’nun merkezi iş bölgesinde dolanıp durmanın zaten pek bir anlamı yoktu. Başka kongrelerden eski yüzleri görünce, kongre arkadaşlığı gibi toplumsal bir grup olabildiğini fark ettim.

dunya-kentlerinde-neler-oluyor-19-isa-dunya-sosyoloji-kongresi-nden-notlar-501089-1.
Eski kent bölgesinde sevilen bir açık alan

(…) ”

Yazının bütünü:

Kirmizi, Meric, 2018, “Dünya Kentlerinde Neler Oluyor? 19. ISA Dünya Sosyoloji Kongresi’nden Notlar (What’s Happening in Cities around the World? Notes from the 19th ISA World Congress of Sociology),” Birgün Pazar, August 19, 2018, (Retrived August 25, 2018, https://www.birgun.net/haber-detay/dunya-kentlerinde-neler-oluyor-19-isa-dunya-sosyoloji-kongresi-nden-notlar-227586.html).

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.